Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona


Kausi 2017-2018


Sarjaottelut
Kaikki sarjan ottelut
Harjoitusottelut

Sarjaottelu


KrP Akatemia - Blasters   5 - 8 ( 2-2 , 1-0 , 2-6 )
22.10.2017 | 16:00 | Nokia


1. Erän maalit
06:460-1BlastersJere Kiviluoma(Henri Murtonen)
08:080-2BlastersAri Virtanen(Johannes Koskela)
13:131-2KrP AkatemiaElmo Luoto(Eetu Lumiala)
14:522-2KrP AkatemiaJuuso Patrikainen(Saku Tölli)

1. Erän jäähyt
02:372minKrP AkatemiaToni JaakkolaMailan lyöminen tai potkaiseminen



2. Erän maalit
29:003-2KrP AkatemiaSaku Tölli(Rainer Palmroth)

2. Erän jäähyt
29:005minBlastersAri VirtanenVäkivaltainen peli



3. Erän maalit
43:283-3BlastersHenri Murtonen(Vesa Junikka)
51:313-4BlastersJohannes Koskela(Henri Palvimo)YV
53:373-5BlastersVille Manninen(Ari Virtanen)YV
54:353-6BlastersHenri Murtonen(Teemu Puttonen)YV
56:584-6KrP AkatemiaRainer Palmroth(Elmo Luoto)IM
58:154-7BlastersHenri Murtonen(Jere Kiviluoma)TM
59:265-7KrP AkatemiaJuha Nousiainen(Saku Tölli)IM
59:415-8BlastersSami Keinänen(Teemu Korhonen)TM

3. Erän jäähyt
49:555minKrP AkatemiaEemil EklundHuitominen



PelaajaMSPJ+-+/-
Henri Murtonen3140312
Jere Kiviluoma1120312
Ari Virtanen112512-1
Johannes Koskela112012-1
Ville Manninen1010220
Sami Keinänen101012-1
Henri Palvimo0110312
Vesa Junikka0110440
Teemu Korhonen0110110
Teemu Puttonen0110440
Verneri Varho0000000
Sami Soininen000012-1
Petteri Soininen000012-1
Heikki Juvonen000001-1


Raportti


KrP Akatemia - Blasters 5-8 (2-2, 1-0, 2-6)

Kokoonpano

Maalissa Verneri Varho
Varalla Jukka Mäkelä

1.ketju
Johannes Koskela - Ari Virtanen - Ville Manninen
Teemu Puttonen - Vesa Junikka


2.ketju
Henri Murtonen - Henri Palvimo - Jere Kiviluoma
Heikki Juvonen - Teemu Korhonen

3.ketju
Sami Keinänen - Petteri Soininen - Sami Soininen

Torjunnat 19-36
Yleisöä 76

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014