Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona


Kausi 2017-2018


Sarjaottelut
Kaikki sarjan ottelut
Harjoitusottelut

Sarjaottelu


Blasters - Ilves   13 - 4 ( 4-1 , 3-1 , 6-2 )
04.11.2017 | 18:30 | Palokka


1. Erän maalit
00:161-0BlastersMatti Kokkonen(Ari Virtanen)
03:041-1IlvesAntti Naskali(Mikko Aho)
08:502-1BlastersJere Kiviluoma(Heikki Juvonen)
16:293-1BlastersJere Kiviluoma(Henri Murtonen)
19:104-1BlastersMatti Kokkonen(Johannes Koskela)

1. Erän jäähyt
19:482minBlastersTeemu PuttonenVaarallinen peli



2. Erän maalit
21:274-2IlvesKara Tilhe(Antti Naskali)YV2
25:115-2BlastersJere Kiviluoma
26:026-2BlastersSami Keinänen(Jere Åkerlund)
32:587-2BlastersAri Virtanen(Matti Kokkonen)YV

2. Erän jäähyt
20:502minBlastersHeikki JuvonenPelin viivyttäminen
31:592minIlvesTomas FaustoEpäurheilijamainen käytös
32:5810minIlvesTomas FaustoEpäurheilijamainen käytös
36:172minBlastersSami SoininenMailan lyöminen tai potkaiseminen



3. Erän maalit
47:097-3IlvesSami Nyman(Janne Suoniemi)
47:498-3BlastersAri Virtanen(Matti Kokkonen)
49:339-3BlastersAri Virtanen(Matti Kokkonen)YV
51:5910-3BlastersMatti Kokkonen(Sami Soininen)
54:1811-3BlastersAri Virtanen(Matti Kokkonen)
55:4611-4IlvesJanne Suoniemi(Sami Nyman)
58:3012-4BlastersJere Kiviluoma(Heikki Juvonen)AV
59:2513-4BlastersJohannes Koskela(Matti Kokkonen)

3. Erän jäähyt
45:092minIlvesKara TilheMailan lyöminen tai potkaiseminen
48:312minIlvesJoel PeltonenMailan lyöminen tai potkaiseminen
56:462minBlastersPaavo ElomaaEstäminen



PelaajaMSPJ+-+/-
Matti Kokkonen3580615
Ari Virtanen4150514
Jere Kiviluoma4040404
Johannes Koskela1120514
Heikki Juvonen0222404
Sami Keinänen1010220
Henri Murtonen0110303
Sami Soininen0112220
Jere Åkerlund011012-1
Vesa Junikka0000404
Paavo Elomaa0002514
Henri Karjalainen0000514
Teemu Puttonen0002404
Miika Laitinen0000202
Verneri Varho0000000
Petteri Soininen0000220
Teemu Korhonen000002-2


Raportti


Blasters - Ilves 13-4 (4-1, 3-1, 6-2)

Kokoonpano

Maalissa Verneri Varho

1.ketju

Johannes Koskela - Ari Virtanen - Matti Kokkonen
Paavo Elomaa - Henri Karjalainen

2.ketju

Henri Murtonen - Heikki Juvonen - Jere Kiviluoma
Teemu Puttonen - Vesa Junikka

3.ketju

Sami Soininen - Petteri Soininen - Jere Åkerlund
Miika Laitinen - Sami Keinänen

Torjunnat 37-26
Yleisöä 36
   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014