Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona


Kausi 2017-2018


Sarjaottelut
Kaikki sarjan ottelut
Harjoitusottelut

Sarjaottelu


Blasters - Steelers II   5 - 7 ( 1-3 , 1-3 , 3-1 )
11.11.2017 | 12:00 | Palokka


1. Erän maalit
08:030-1Steelers IIAleksi Hiltunen(Eero Lehmusjoki)
10:140-2Steelers IIPieti Alatalo(Aleksi Hiltunen)
12:341-2BlastersPaavo Elomaa(Jere Åkerlund)YV
18:591-3Steelers IIHenri Allonen(Aleksi Hiltunen)

1. Erän jäähyt
10:372minSteelers IIIlmari KekkiEstäminen



2. Erän maalit
23:011-4Steelers IITeuvo Kinnunen(Mikael Tunturi)
23:491-5Steelers IIPieti Alatalo(Aleksi Hiltunen)
30:292-5BlastersAri Virtanen
31:302-6Steelers IIPieti Alatalo(Aleksi Hiltunen)

2. Erän jäähyt



3. Erän maalit
45:082-7Steelers IIIlmari Kekki(Mikael Tunturi)
53:283-7BlastersJere Åkerlund(Ari Virtanen)
54:484-7BlastersJesse Mäkelä(Jere Kiviluoma)
55:075-7BlastersJere Åkerlund(Ari Virtanen)

3. Erän jäähyt



PelaajaMSPJ+-+/-
Jere Åkerlund2130000
Ari Virtanen1230321
Paavo Elomaa1010321
Jesse Mäkelä101015-4
Jere Kiviluoma011014-3
Johannes Koskela0000321
Heikki Juvonen0000211
Juuso Kyyrä0000321
Jukka Mäkelä0000000
Sami Soininen0000000
Henri Palvimo0000000
Teemu Korhonen000001-1
Petteri Soininen000001-1
Sami Keinänen000012-1
Henri Karjalainen000012-1
Ville Manninen000002-2
Vesa Junikka000014-3
Henri Murtonen000015-4


Raportti


Blasters - Steelers II 5-7 (1-3, 1-3, 3-1)

Kokoonpano

Maalissa Jukka Mäkelä
Varalla Verneri Varho

1.ketju

Johannes Koskela - Ari Virtanen - Jere Åkerlund
Paavo Elomaa - Henri Karjalainen

2.ketju

Henri Murtonen - Ville Manninen - Jere Kiviluoma
Vesa Junikka - Teemu Korhonen

3.ketju

Sami Soininen - Petteri Soininen - Jesse Mäkelä
Sami Keinänen - Heikki Juvonen

4.ketju
Juuso Kyyrä

Torjunnat 21-25
Yleisöä 41
   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014