Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona


Kausi 2017-2018


Sarjaottelut
Kaikki sarjan ottelut
Harjoitusottelut

Sarjaottelu


Pirkat - Blasters   6 - 5 ( 5-1 , 1-2 , 0-2 )
18.11.2017 | 14:00 | Pirkkala


1. Erän maalit
03:571-0PirkatJere Rantanen(Antti Jaakkonen)
06:452-0PirkatMarko Vähätalo
07:143-0PirkatMika Salo
07:474-0PirkatToni Rantala(Jari Laaksonen)
10:385-0PirkatAntti Jaakkonen(Jere-Matti Ojala)
15:335-1BlastersJohannes Koskela(Miika Laitinen)YV

1. Erän jäähyt
14:152minPirkatAntti JaakkonenMailan painaminen tai sitominen



2. Erän maalit
23:215-2BlastersAri Virtanen(Johannes Koskela)
25:436-2PirkatJanne Nousiainen(Antti Jaakkonen)
39:226-3BlastersPetteri Soininen(Sami Soininen)

2. Erän jäähyt



3. Erän maalit
47:366-4BlastersMiika Laitinen(Sami Soininen)
53:536-5BlastersAri Virtanen(Jere Åkerlund)

3. Erän jäähyt



PelaajaMSPJ+-+/-
Ari Virtanen202024-2
Miika Laitinen1120110
Johannes Koskela112024-2
Sami Soininen0220211
Petteri Soininen1010211
Jere Åkerlund011024-2
Vesa Junikka0000312
Juuso Kyyrä0000312
Teemu Korhonen0000211
Verneri Varho0000000
Jukka Mäkelä0000000
Jere Kiviluoma000001-1
Henri Palvimo000001-1
Henri Murtonen000001-1
Sami Keinänen000004-4
Heikki Juvonen000015-4


Raportti


Pirkat - Blasters 6-5 (5-1, 1-2, 0-2)

Kokoonpano

Maalissa
aloitti Verneri Varho (vaihto ajassa 10:38 5-0)
Jukka Mäkelä loppuun

1.ketju

Johannes Koskela - Ari Virtanen - Jere Åkerlund
Sami Keinänen/Juuso Kyyrä - Heikki Juvonen

2.ketju

Henri Murtonen - Henri Palvimo - Jere Kiviluoma
Vesa Junikka - Teemu Korhonen

3.ketju

Sami Soininen - Petteri Soininen - Miika Laitinen

Torjunnat 27-20
Yleisöä 62

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014