Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona


Kausi 2017-2018


Sarjaottelut
Kaikki sarjan ottelut
Harjoitusottelut

Sarjaottelu


Blasters - Happee Steamers   2 - 11 ( 1-1 , 0-4 , 1-6 )
25.11.2017 | 18:00 | Palokka


1. Erän maalit
07:161-0BlastersAri Virtanen(Sami Keinänen)YV
13:161-1Happee SteamersJussi Toivonen(Jarkko Koirikivi)

1. Erän jäähyt
06:312minHappee SteamersEppu SuhantoEstäminen



2. Erän maalit
23:011-2Happee SteamersJussi Toivonen(Olli Ruuskanen)
31:551-3Happee SteamersHenrik Nyrhinen(Toni Tuovinen)YV
34:031-4Happee SteamersHenrik Nyrhinen(Mikke Salminen)
35:501-5Happee SteamersJoonas Lundell(Tommi Taimisto)

2. Erän jäähyt
30:152minHappee SteamersJarkko KoirikiviVaarallinen peli
38:192minBlastersPetteri SoininenVaarallinen peli



3. Erän maalit
41:281-6Happee SteamersMikke Salminen(Jussi Uusimäki)
42:511-7Happee SteamersTommi Taimisto(Jukka Suomalainen)
43:292-7BlastersJohannes Koskela(Jere Kiviluoma)
53:302-8Happee SteamersTommi Taimisto(Saku Liikka)
53:482-9Happee SteamersHenrik Nyrhinen(Mikke Salminen)
56:042-10Happee SteamersEppu Suhanto(Saku Liikka)
56:512-11Happee SteamersJussi Uusimäki(Mikke Salminen)

3. Erän jäähyt



PelaajaMSPJ+-+/-
Johannes Koskela101016-5
Ari Virtanen101006-6
Jere Kiviluoma011013-2
Sami Keinänen011015-4
Teemu Korhonen0000000
Jukka Mäkelä0000000
Henri Murtonen000002-2
Henri Palvimo000002-2
Ville Manninen000002-2
Heikki Juvonen000013-2
Petteri Soininen000202-2
Paavo Elomaa000014-3
Teemu Puttonen000003-3
Henri Karjalainen000003-3
Sami Soininen000004-4
Paavo Kellosaari000005-5


Raportti


Blasters - Happee Steamers 2-11 (1-1, 0-4, 1-6)

Kokoonpano

Maalissa Jukka Mäkelä
Varalla Verneri Varho

1.ketju

Johannes Koskela - Ari Virtanen - Jere Kiviluoma
Paavo Elomaa - Henri Karjalainen

2.ketju

Henri Murtonen - Henri Palvimo - Heikki Juvonen
Paavo Kellosaari - Sami Keinänen

3.ketju

Sami Soininen - Petteri Soininen - Teemu Puttonen
Teemu Korhonen - Ville Manninen

Torjunnat 24-23
Yleisöä 76
   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014