Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona


Kausi 2017-2018


Sarjaottelut
Kaikki sarjan ottelut
Harjoitusottelut

Sarjaottelu


KyPo - Blasters   13 - 10 ( 2-2 , 6-1 , 5-7 )
02.12.2017 | 16:00 | Hämeenkyrö


1. Erän maalit
03:340-1BlastersAri Virtanen(Sami Keinänen)
06:120-2BlastersJere Kiviluoma(Henri Karjalainen)
13:421-2KyPoErkki Kuosmanen
19:142-2KyPoErkki Kuosmanen(Lasse Salminen)

1. Erän jäähyt
07:132minBlastersHenri PalvimoLiian monta pelaajaa kaukalossa



2. Erän maalit
20:082-3BlastersAri Virtanen(Heikki Juvonen)
21:063-3KyPoLasse Salminen(Mika Ahovainio)
25:594-3KyPoPekka Äijälä(Jouni Lehtinen)
28:525-3KyPoSamu Jokela(Pekka Äijälä)
29:336-3KyPoMarko Mäkimarttunen(Aku Lilja)
33:517-3KyPoJouni LehtinenRL
39:168-3KyPoAku Lilja(Tapio Vihakas)

2. Erän jäähyt



3. Erän maalit
43:309-3KyPoJouni Lehtinen(Pekka Äijälä)
45:3410-3KyPoErkki Kuosmanen(Lasse Salminen)
46:2111-3KyPoPekka Äijälä(Samu Jokela)
46:4312-3KyPoTomi Kolkkanen(Aku Lilja)
49:5312-4BlastersAri Virtanen(Johannes Koskela)
53:2412-5BlastersAri Virtanen
54:1712-6BlastersJere Kiviluoma(Petteri Soininen)
54:3612-7BlastersAri Virtanen(Jere Åkerlund)
57:0713-7KyPoPekka Äijälä
57:1413-8BlastersAri Virtanen(Johannes Koskela)
58:0613-9BlastersAri Virtanen(Johannes Koskela)
59:5913-10BlastersAri Virtanen(Sami Keinänen)YV

3. Erän jäähyt
58:412minKyPoPekka ÄijäläEstäminen
59:522minKyPoOssi OjalaMailan lyöminen tai potkaiseminen



PelaajaMSPJ+-+/-
Ari Virtanen8080862
Johannes Koskela0330752
Jere Kiviluoma202024-2
Sami Keinänen022014-3
Jere Åkerlund0110752
Heikki Juvonen011056-1
Petteri Soininen011012-1
Henri Karjalainen011046-2
Verneri Varho0000000
Teemu Korhonen000056-1
Teemu Puttonen000046-2
Sami Soininen000003-3
Henri Palvimo000214-3


Raportti


   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014