Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona


Kausi 2017-2018


Sarjaottelut
Kaikki sarjan ottelut
Harjoitusottelut

Sarjaottelu


Blasters - KrP Akatemia   9 - 7 ( 4-2 , 2-2 , 3-3 )
14.01.2018 | 17:00 | Palokka


1. Erän maalit
04:020-1KrP AkatemiaJesse Vainio
05:050-2KrP AkatemiaJuha Nousiainen(Klavs Ozolins)
08:101-2BlastersMatti Kokkonen(Ari Virtanen)
10:182-2BlastersMatti Kokkonen(Ari Virtanen)
15:473-2BlastersJere Åkerlund(Henri Murtonen)
18:004-2BlastersHenri Murtonen(Heikki Juvonen)

1. Erän jäähyt
17:372minKrP AkatemiaJesse VainioEstäminen



2. Erän maalit
21:114-3KrP AkatemiaJesse Vainio(Rainer Palmroth)
21:534-4KrP AkatemiaSami Ärlig(Olli Kallio)
29:205-4BlastersMatti Kokkonen
31:326-4BlastersPaavo Elomaa(Johannes Koskela)

2. Erän jäähyt
26:132minBlastersHenri MurtonenEstäminen
37:032minBlastersMatti KokkonenEstäminen



3. Erän maalit
43:576-5KrP AkatemiaOlli Kallio
46:287-5BlastersMatti Kokkonen(Ari Virtanen)YV
47:178-5BlastersHenri Murtonen(Henri Palvimo)
50:388-6KrP AkatemiaJuuso Patrikainen(Elmo Luoto)
59:028-7KrP AkatemiaJuuso Patrikainen(Jesse Vainio)IM
59:359-7BlastersHenri MurtonenTM

3. Erän jäähyt
41:412minBlastersTeemu PuttonenVaarallinen peli
45:552minKrP AkatemiaRainer PalmrothEpäurheilijamainen käytös
46:2810minKrP AkatemiaRainer PalmrothEpäurheilijamainen käytös
55:402minBlastersPaavo ElomaaEstäminen



PelaajaMSPJ+-+/-
Matti Kokkonen4042431
Henri Murtonen3142422
Ari Virtanen0330431
Paavo Elomaa1012532
Jere Åkerlund1010220
Henri Palvimo0110321
Johannes Koskela0110440
Heikki Juvonen011012-1
Teemu Puttonen0002422
Vesa Junikka0000422
Jukka Salmela0000431
Verneri Varho0000000
Henri Karjalainen0000000
Sami Soininen0000000
Ville Manninen000001-1
Jere Kiviluoma000012-1
Petteri Soininen000002-2
Teemu Korhonen000002-2


Raportti


Blasters - KrP Akatemia 9-7 (4-2, 2-2, 3-3)

Kokoonpano

Maalissa Verneri Varho
Varalla Jukka Mäkelä

1.ketju

Johannes Koskela - Ari Virtanen - Matti Kokkonen
Paavo Elomaa - Jukka Salmela

2.ketju

Henri Murtonen - Teemu Puttonen - Jere Åkerlund
Henri Palvimo - Vesa Junikka

3.ketju

Ville Manninen - Petteri Soininen - Jere Kiviluoma
Teemu Korhonen - Heikki Juvonen

4.ketju

Sami Soininen - Henri Murtonen

Torjunnat 25-18
Yleisiöä 32
   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014