Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona
Kaikkien aikojen tilastot


2009-2010 sarjataulukko


JoukkueOVTHTEMEP
FCV2420132031208341
Pirkat2419142321429039
O22414371751363931
SCU2414191681501829
LASB2413291561342228
Vincemus24120121631521124
MuurY2412012172179-724
RoPo2412012178195-1724
SR248412122137-1520
SC TOP247215112182-7016
DTT246216128182-5414
Blasters245118153195-4211
NoPS245118156214-5811


2009-2010 pistepörssi


NimiOMSPJ+-+/-P/O+/-/O
Ari Virtanen2323224585665-91.96-0.39
Arto Kautto2032104212544862.100.30
Joona Virtanen1423163911393722.790.14
Henri Forss22131730104243-11.36-0.05
Antti Mähönen19818262383801.370.00
Ilkka Niemelä187121916383351.060.28
Marko Viinikainen23512178514830.740.13
Arttu Kuukkanen1912214242327-40.74-0.21
Tuomo Lahtinen2310212101621-50.52-0.22
Lauri Kylmälä14481222833-50.86-0.36
Teemu Puttonen20371024937120.500.60
Sami Vertanen1743783744-70.41-0.41
Jaakko Lähtevänoja841549900.620.00
Juha Knuutila20235102831-30.25-0.15
Jarkko Rajala1904462538-130.21-0.68
Janne Hakonen91234710-30.33-0.33
Ville Mäkinen5112035-20.40-0.40
Toni Kiiveri21101102143-220.05-1.05
Teemu Jämsä1101100000.090.00
Martti Pohjosaho900000000.000.00
Antti Kainulainen000000000.000.00
Olli Oksanen1400000000.000.00
Paavo Kantola4000205-50.00-1.25


2009-2010 ennätykset


Eniten maaleja ottelussa:
21.11.2009Joona VirtanenBlasters-RoPo4+3=7
13.09.2009Arto KauttoSCU-Blasters4+1=5
01.11.2009Arto KauttoBlasters-Vincemus4+1=5
07.11.2009Joona VirtanenBlasters-Pirkat4+0=4
05.03.2010Tuomo LahtinenBlasters-MuurY4+0=4

Eniten syöttöjä ottelussa:
05.03.2010Henri ForssBlasters-MuurY0+4=4
21.11.2009Joona VirtanenBlasters-RoPo4+3=7
01.11.2009Joona VirtanenBlasters-Vincemus1+3=4
13.03.2010Henri ForssRoPo-Blasters1+3=4
07.11.2009Antti MähönenBlasters-Pirkat0+3=3

Eniten pisteitä ottelussa:
21.11.2009Joona VirtanenBlasters-RoPo4+3=7
13.09.2009Arto KauttoSCU-Blasters4+1=5
01.11.2009Arto KauttoBlasters-Vincemus4+1=5
05.12.2009Joona VirtanenBlasters-SR3+2=5
07.11.2009Joona VirtanenBlasters-Pirkat4+0=4

Eniten jäähyjä ottelussa:
13.02.2010Arttu KuukkanenVincemus-Blasters14 min
03.01.2010Joona VirtanenBlasters-LASB5 min
27.11.2009Henri ForssMuurY-Blasters4 min
13.02.2010Marko ViinikainenVincemus-Blasters4 min
03.01.2010Ilkka NiemeläBlasters-LASB4 min

Paras +/- ottelussa:
27.11.2009Teemu PuttonenMuurY-Blasters6
27.11.2009Ari VirtanenMuurY-Blasters6
27.11.2009Marko ViinikainenMuurY-Blasters6
27.11.2009Ilkka NiemeläMuurY-Blasters5
27.11.2009Arto KauttoMuurY-Blasters5

Huonoin +/- ottelussa:
07.11.2009Ari VirtanenBlasters-Pirkat-5
22.11.2009Marko ViinikainenBlasters-SC TOP-5
10.01.2010Ari VirtanenBlasters-SCU-5
20.01.2010Jarkko RajalaBlasters-O2-5
20.01.2010Toni KiiveriBlasters-O2-5

Nopeimmat maalit pelin alussa:
06.02.2010Arto KauttoSC TOP-Blasters01:37
24.10.2009Sami VertanenLASB-Blasters01:44
12.12.2009Antti MähönenBlasters-NoPS01:49
12.09.2009Arto KauttoNoPS-Blasters03:18
21.11.2009Ari VirtanenBlasters-RoPo03:37

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014