Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona
Kaikkien aikojen tilastot


2012-2013 sarjataulukko


JoukkueOVTHTEMEP
Blasters II1080282433916
Happee III1071258461215
MuurY1061360451513
MultiAnts106134743413
SBS Lohkovoittaja1061356421413
Probelli105235249312
O2 II103073653-176
Blasters102173448-145
Flanels102084464-204
Konnu101182258-363


2012-2013 pistepörssi


NimiOMSPJ+-+/-P/O+/-/O
Lauri Kylmälä6108180161243.000.67
Tuomo Lahtinen1215116331415-11.33-0.08
Jaakko Kaartinen16741102127-60.69-0.38
Mauno Nurminen10551024311.000.10
Tuomas Ritvaniemi10281012912-31.00-0.30
Lasse Kuoppala133584181800.620.00
Markus Makkonen1252721021-110.58-0.92
Jaakko Lähtevänoja5437012931.400.60
Paavo Kantola14257122024-40.50-0.29
Timo Lahtinen12167289-10.58-0.08
Matti Riipinen16426141730-130.38-0.81
Hannu Kemppainen521366420.600.40
Antti Loijas521307610.600.20
Antti Kaukola1121341018-80.27-0.73
Arto Taina4112206-60.50-1.50
Teemu Jämsä202202021.001.00
Teemu Kainulainen702200000.290.00
Arto Jussila402200000.500.00
Ville Jussila6022007-70.33-1.17
Antti Kainulainen120110617-110.08-0.92
Juho Savikoski700000000.000.00


2012-2013 ennätykset


Eniten maaleja ottelussa:
03.03.2013Tuomo LahtinenHappee III-Blasters7+0=7
23.03.2013Tuomo LahtinenBlasters-Flanels3+0=3
25.11.2012Lauri KylmäläProbelli-Blasters2+2=4
15.12.2012Lauri KylmäläBlasters-MultiAnts2+2=4
25.11.2012Lauri KylmäläBlasters-SBS Lohkovoittaja2+1=3

Eniten syöttöjä ottelussa:
03.03.2013Tuomas RitvaniemiHappee III-Blasters1+3=4
26.01.2013Tuomas RitvaniemiBlasters II-Blasters0+3=3
15.12.2012Lauri KylmäläBlasters-MultiAnts2+2=4
25.11.2012Lauri KylmäläProbelli-Blasters2+2=4
03.03.2013Lauri KylmäläBlasters-MuurY1+2=3

Eniten pisteitä ottelussa:
03.03.2013Tuomo LahtinenHappee III-Blasters7+0=7
15.12.2012Lauri KylmäläBlasters-MultiAnts2+2=4
25.11.2012Lauri KylmäläProbelli-Blasters2+2=4
03.03.2013Tuomas RitvaniemiHappee III-Blasters1+3=4
23.03.2013Tuomo LahtinenBlasters-Flanels3+0=3

Eniten jäähyjä ottelussa:
10.11.2012Tuomo LahtinenBlasters-O2 II25 min
10.11.2012Paavo KantolaBlasters-O2 II12 min
10.11.2012Tuomas RitvaniemiBlasters-O2 II6 min
23.03.2013Tuomo LahtinenSBS Lohkovoittaja-Blasters4 min
26.01.2013Tuomas RitvaniemiBlasters II-Blasters4 min

Paras +/- ottelussa:
20.10.2012Jaakko KaartinenFlanels-Blasters2
20.10.2012Hannu KemppainenFlanels-Blasters2
25.11.2012Jaakko LähtevänojaProbelli-Blasters2
25.11.2012Lauri KylmäläProbelli-Blasters2
15.12.2012Lauri KylmäläBlasters-MultiAnts2

Huonoin +/- ottelussa:
25.11.2012Ville JussilaProbelli-Blasters-5
25.11.2012Jaakko KaartinenProbelli-Blasters-5
25.11.2012Markus MakkonenProbelli-Blasters-5
26.01.2013Matti RiipinenBlasters-Konnu-4
26.01.2013Arto TainaBlasters-Konnu-4

Nopeimmat maalit pelin alussa:
03.03.2013Arto TainaBlasters-MuurY01:44
26.01.2013Lasse KuoppalaBlasters II-Blasters02:22
26.01.2013Jaakko KaartinenBlasters II-Blasters03:20
12.01.2013Jaakko LähtevänojaO2 II-Blasters04:33
25.11.2012Lauri KylmäläProbelli-Blasters04:40

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014