Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona
Kaikkien aikojen tilastot


2013-2014 sarjataulukko


JoukkueOVTHTEMEP
Blasters181512131706131
Diamonds181332114724229
SBT PaPo181413114684629
Ilves III181107114833122
EPa18729101105-416
L-Bandy1855892117-2515
LV18441079105-2612
SR IV1833125585-309
Ikhtys18411371115-449
KyPo18321377128-518


2013-2014 pistepörssi


NimiOMSPJ+-+/-P/O+/-/O
Ari Virtanen1828154365928312.391.72
Miika Huusko17141428124424201.651.18
Miika Göös1710162643517181.531.06
Joona Virtanen1113112482818102.180.91
Ilkka Niemelä1312102243912271.692.08
Matti Kokkonen9128202261792.221.00
Pekka Leppänen151351893917221.201.47
Juha Rautiainen8610162191182.001.00
Atte Tyynelä1366120241770.920.54
Mika Göös1445923520150.641.07
Paavo Kellosaari918922912171.001.89
Paavo Myllylä1426883220120.570.86
Mauri Peltokangas1623564722250.311.56
Johannes Paananen102242261970.400.70
Tuomas Vasama122248251960.330.50
Topi Huusko122132271980.250.67
Jani Tuppurainen7101023-10.14-0.14
Eino Lehtimäki2101002-20.50-1.00
Juha Muhonen101104311.001.00
Ville-Samuli Mutanen601100000.170.00
Mikael Määttä000000000.000.00
Aleksi Huusko600000000.000.00
Ari Göös000000000.000.00


2013-2014 ennätykset


Eniten maaleja ottelussa:
15.03.2014Ari VirtanenL-Bandy-Blasters5+0=5
19.10.2013Ari VirtanenIlves III-Blasters4+1=5
04.01.2014Matti KokkonenBlasters-KyPo3+2=5
22.02.2014Ari VirtanenKyPo-Blasters3+2=5
04.01.2014Miika HuuskoBlasters-SR IV3+1=4

Eniten syöttöjä ottelussa:
18.01.2014Miika GöösLV-Blasters1+4=5
26.10.2013Ari VirtanenSBT PaPo-Blasters0+4=4
15.03.2014Joona VirtanenL-Bandy-Blasters0+4=4
29.09.2013Ari VirtanenBlasters-Diamonds1+3=4
22.02.2014Paavo KellosaariSR IV-Blasters0+3=3

Eniten pisteitä ottelussa:
15.03.2014Ari VirtanenL-Bandy-Blasters5+0=5
19.10.2013Ari VirtanenIlves III-Blasters4+1=5
04.01.2014Matti KokkonenBlasters-KyPo3+2=5
22.02.2014Ari VirtanenKyPo-Blasters3+2=5
18.01.2014Miika GöösLV-Blasters1+4=5

Eniten jäähyjä ottelussa:
19.10.2013Paavo MyllyläIlves III-Blasters6 min
01.02.2014Pekka LeppänenBlasters-Ilves III5 min
19.10.2013Tuomas VasamaIlves III-Blasters4 min
19.10.2013Ari VirtanenEPa-Blasters4 min
29.09.2013Miika GöösBlasters-SBT PaPo4 min

Paras +/- ottelussa:
22.02.2014Mika GöösKyPo-Blasters7
22.02.2014Ari VirtanenKyPo-Blasters7
15.03.2014Mauri PeltokangasL-Bandy-Blasters7
15.03.2014Joona VirtanenL-Bandy-Blasters7
15.03.2014Ilkka NiemeläL-Bandy-Blasters7

Huonoin +/- ottelussa:
14.12.2013Joona VirtanenBlasters-LV-3
14.12.2013Ilkka NiemeläBlasters-LV-3
18.01.2014Miika HuuskoLV-Blasters-3
29.09.2013Mauri PeltokangasBlasters-Diamonds-2
29.09.2013Miika HuuskoBlasters-Diamonds-2

Nopeimmat maalit pelin alussa:
14.12.2013Miika HuuskoBlasters-LV00:03
22.02.2014Pekka LeppänenKyPo-Blasters00:24
18.01.2014Atte TyyneläLV-Blasters00:39
02.11.2013Miika HuuskoBlasters-L-Bandy00:40
02.11.2013Joona VirtanenBlasters-L-Bandy01:09

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014