Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona
Kaikkien aikojen tilastot


2014-2015 sarjataulukko


JoukkueOVTHTEMEP
O2JKL2218041541015336
Ilves2215072081614730
SC PirU2214171611441729
FoSu2212372031495427
Blasters22120102041703424
SR22111101651402523
Nousu22110111631521122
V&L22110111931811222
RSS Panthers2210012149150-120
SCU228113165196-3117
Diamonds226016171193-2212
PirPi22102193292-1992


2014-2015 pistepörssi


NimiOMSPJ+-+/-P/O+/-/O
Juha Rautiainen19214768107752253.581.32
Niko Shnoro2039175687755222.801.10
Ari Virtanen2036195567552232.751.15
Ilkka Niemelä1922163885237152.000.79
Miika Huusko2015102522585441.250.20
Miika Göös1791524123547-121.41-0.71
Mikael Määttä173182112504641.240.24
Henri Palvimo19106162322390.840.47
Atte Tyynelä15871523336-31.00-0.20
Matti Kokkonen7951402022-22.00-0.29
Mika Göös10731001926-71.00-0.70
Janne Romppanen19641046050100.530.53
Paavo Kellosaari1144884528170.731.55
Teemu Puttonen1643722231-90.44-0.56
Johannes Paananen2214506240220.231.00
Konsta Lampinen1505522731-40.33-0.27
Paavo Elomaa1040481415-10.40-0.10
Mauri Peltokangas172246282170.240.41
Tuomas Vasama612327520.500.33
Samuli Leinonen3112012480.672.67
Paavo Myllylä12112182024-40.17-0.33
Pekka Leppänen60110512-70.17-1.17
Teemu Koskelo400000000.000.00
Hannu Mertaila100000000.000.00
Jani Tuppurainen1400040000.000.00
Aleksi Huusko400000000.000.00
Ville-Samuli Mutanen100000000.000.00


2014-2015 ennätykset


Eniten maaleja ottelussa:
13.12.2014Niko ShnoroBlasters-Diamonds5+2=7
02.11.2014Ari VirtanenBlasters-PirPi5+1=6
31.01.2015Niko ShnoroPirPi-Blasters5+0=5
08.11.2014Miika HuuskoSCU-Blasters4+1=5
08.11.2014Ari VirtanenSCU-Blasters4+1=5

Eniten syöttöjä ottelussa:
02.11.2014Juha RautiainenBlasters-PirPi2+5=7
13.12.2014Juha RautiainenBlasters-Diamonds1+5=6
06.01.2015Juha RautiainenRSS Panthers-Blasters0+5=5
31.01.2015Juha RautiainenPirPi-Blasters0+5=5
08.11.2014Ilkka NiemeläSCU-Blasters3+4=7

Eniten pisteitä ottelussa:
13.12.2014Niko ShnoroBlasters-Diamonds5+2=7
08.11.2014Ilkka NiemeläSCU-Blasters3+4=7
02.11.2014Juha RautiainenBlasters-PirPi2+5=7
02.11.2014Ari VirtanenBlasters-PirPi5+1=6
13.12.2014Juha RautiainenBlasters-Diamonds1+5=6

Eniten jäähyjä ottelussa:
06.12.2014Miika HuuskoV&L-Blasters6 min
10.01.2015Ilkka NiemeläBlasters-FoSu4 min
24.01.2015Paavo MyllyläBlasters-SR4 min
15.03.2015Paavo MyllyläBlasters-V&L4 min
16.11.2014Miika HuuskoIlves-Blasters4 min

Paras +/- ottelussa:
31.01.2015Juha RautiainenPirPi-Blasters8
02.11.2014Niko ShnoroBlasters-PirPi7
02.11.2014Juha RautiainenBlasters-PirPi7
02.11.2014Janne RomppanenBlasters-PirPi7
02.11.2014Ari VirtanenBlasters-PirPi7

Huonoin +/- ottelussa:
11.10.2014Mika GöösFoSu-Blasters-7
11.10.2014Miika HuuskoFoSu-Blasters-6
10.01.2015Miika HuuskoBlasters-FoSu-6
10.01.2015Janne RomppanenBlasters-FoSu-6
16.11.2014Atte TyyneläIlves-Blasters-5

Nopeimmat maalit pelin alussa:
07.02.2015Miika HuuskoBlasters-SCU00:16
15.03.2015Ari VirtanenBlasters-V&L00:31
02.11.2014Niko ShnoroBlasters-PirPi00:49
08.11.2014Ilkka NiemeläSCU-Blasters01:13
11.10.2014Paavo ElomaaFoSu-Blasters01:56

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014