Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona
Kaikkien aikojen tilastot


2015-2016 sarjataulukko


JoukkueOVTHTEMEP
Soittorasia221615186949233
O2 JKL2214261901405030
FoSu2214081851592628
Ilves2213092041733126
Blasters221129164168-424
RSS Panthers2212010147146124
Diamonds22102101651551022
V&L2210111167188-2121
Nousu229013143173-3018
Steelers JSB II227015136185-4914
SCU226016145212-6712
FBC Dux226016141180-3912


2015-2016 pistepörssi


NimiOMSPJ+-+/-P/O+/-/O
Mikael Määttä2021295086044162.500.80
Ari Virtanen2127134026858101.900.48
Matti Kokkonen142683464423212.431.50
Miika Göös2012142665230221.301.10
Mika Göös211462031514470.950.33
Teemu Puttonen21119202433940.950.19
Tuomo Limma18108182382991.000.50
Henri Palvimo197111842940-110.95-0.58
Paavo Kellosaari13414184474071.380.54
Atte Tyynelä194141823233-10.95-0.05
Jani Siikki17591444734130.820.76
Heikki Juvonen196511121929-100.58-0.53
Jukka Salmela1881910453690.500.50
Johannes Paananen1914522649-230.26-1.21
Samuli Leinonen1231401726-90.33-0.75
Markus Leppänen722441115-40.57-0.57
Jussi Peltotalo1122401321-80.36-0.73
Konsta Lampinen2203383943-40.14-0.18
Miiro Leppäkoski4112057-20.50-0.50
Matias Laurila2011038-50.50-2.50
Tommi Kauppinen400000000.000.00
Marko Majava400000000.000.00
Teemu Koskelo400000000.000.00
Jani Tuppurainen15000001-10.00-0.07


2015-2016 ennätykset


Eniten maaleja ottelussa:
11.10.2015Matti KokkonenNousu-Blasters5+0=5
05.03.2016Teemu PuttonenBlasters-Ilves4+1=5
06.02.2016Matti KokkonenFBC Dux-Blasters3+2=5
10.10.2015Ari VirtanenBlasters-FoSu3+2=5
25.10.2015Mikael MäättäBlasters-Steelers JSB II3+1=4

Eniten syöttöjä ottelussa:
05.03.2016Mikael MäättäBlasters-Ilves1+5=6
13.02.2016Atte TyyneläBlasters-RSS Panthers0+4=4
25.10.2015Miika GöösBlasters-Steelers JSB II1+3=4
31.01.2016Mikael MäättäSteelers JSB II-Blasters1+3=4
13.02.2016Jani SiikkiBlasters-RSS Panthers1+3=4

Eniten pisteitä ottelussa:
05.03.2016Mikael MäättäBlasters-Ilves1+5=6
11.10.2015Matti KokkonenNousu-Blasters5+0=5
05.03.2016Teemu PuttonenBlasters-Ilves4+1=5
06.02.2016Matti KokkonenFBC Dux-Blasters3+2=5
10.10.2015Ari VirtanenBlasters-FoSu3+2=5

Eniten jäähyjä ottelussa:
27.09.2015Mika GöösBlasters-SCU25 min
19.12.2015Heikki JuvonenSCU-Blasters4 min
31.01.2016Heikki JuvonenSteelers JSB II-Blasters2 min
23.01.2016Paavo KellosaariBlasters-Nousu2 min
23.01.2016Mika GöösBlasters-Nousu2 min

Paras +/- ottelussa:
06.02.2016Mika GöösFBC Dux-Blasters7
16.01.2016Jani SiikkiFoSu-Blasters6
16.01.2016Ari VirtanenFoSu-Blasters6
16.01.2016Paavo KellosaariFoSu-Blasters6
31.10.2015Mikael MäättäBlasters-FBC Dux5

Huonoin +/- ottelussa:
27.02.2016Jani SiikkiV&L-Blasters-8
14.11.2015Paavo KellosaariO2 JKL-Blasters-7
07.11.2015Ari VirtanenRSS Panthers-Blasters-6
06.02.2016Konsta LampinenFBC Dux-Blasters-6
27.02.2016Teemu PuttonenV&L-Blasters-6

Nopeimmat maalit pelin alussa:
20.02.2016Jukka SalmelaBlasters-O2 JKL01:09
27.09.2015Atte TyyneläBlasters-SCU01:49
07.02.2016Ari VirtanenBlasters-Soittorasia01:54
11.10.2015Matti KokkonenNousu-Blasters02:04
16.01.2016Mika GöösFoSu-Blasters02:47

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014