Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona
Kaikkien aikojen tilastot


2016-2017 sarjataulukko


JoukkueOVTHTEMEP
O2-JKL2218131851147137
RSS Panthers2217051921227034
Pirkat2215161931266731
SR2213091751393626
Happee Steamers2213091881474126
KrP Akatemia2211110177185-823
FoSu2210210148175-2722
Steelers II229013157170-1318
Diamonds227213150164-1416
Blasters227114136183-4715
Ilves225017128219-9110
SBT PaPo222218121206-856


2016-2017 pistepörssi


NimiOMSPJ+-+/-P/O+/-/O
Ari Virtanen2033740105058-82.00-0.40
Atte Tyynelä2117133024165-241.43-1.14
Miika Göös1814163084150-91.67-0.50
Tuomo Limma21121426114263-211.24-1.00
Matti Kokkonen1212102202734-71.83-0.58
Mika Göös1912102264963-141.16-0.74
Mikael Määttä104151942035-151.90-1.50
Aatos Peura11881681939-201.45-1.82
Heikki Juvonen19481282741-140.63-0.74
Henri Palvimo17628311838-200.47-1.18
Elmo Toivonen1242621434-200.50-1.67
Jukka Salmela1833684455-110.33-0.61
Ilkka Niemelä82246613-70.50-0.88
Samuli Leinonen1821342642-160.17-0.89
Paavo Kellosaari603301417-30.50-0.50
Konsta Lampinen1903322839-110.16-0.58
Paavo Elomaa1820263351-180.11-1.00
Tuomas Vasama1311242429-50.15-0.38
Jukka Mäkelä1801100000.060.00
Jani Tuppurainen501100000.200.00
Teemu Puttonen1501101531-160.07-1.07
Teemu Koskelo100000000.000.00
Joonas Kallunki2000202-20.00-1.00


2016-2017 ennätykset


Eniten maaleja ottelussa:
16.10.2016Ari VirtanenDiamonds-Blasters5+0=5
19.11.2016Matti KokkonenBlasters-FoSu3+1=4
10.12.2016Ari VirtanenRSS Panthers-Blasters3+1=4
08.01.2017Aatos PeuraKrP Akatemia-Blasters3+1=4
22.01.2017Ari VirtanenBlasters-SBT PaPo3+0=3

Eniten syöttöjä ottelussa:
16.10.2016Mikael MäättäDiamonds-Blasters0+5=5
04.03.2017Tuomo LimmaBlasters-RSS Panthers1+3=4
02.11.2016Matti KokkonenHappee Steamers-Blasters0+3=3
30.10.2016Mikael MäättäSBT PaPo-Blasters0+3=3
28.01.2017Aatos PeuraSteelers II-Blasters0+3=3

Eniten pisteitä ottelussa:
16.10.2016Ari VirtanenDiamonds-Blasters5+0=5
16.10.2016Mikael MäättäDiamonds-Blasters0+5=5
19.11.2016Matti KokkonenBlasters-FoSu3+1=4
10.12.2016Ari VirtanenRSS Panthers-Blasters3+1=4
08.01.2017Aatos PeuraKrP Akatemia-Blasters3+1=4

Eniten jäähyjä ottelussa:
21.01.2017Henri PalvimoPirkat-Blasters29 min
12.02.2017Tuomo LimmaBlasters-Ilves5 min
21.12.2016Samuli LeinonenBlasters-O2-JKL4 min
24.02.2017Miika GöösSR-Blasters2 min
30.10.2016Mikael MäättäSBT PaPo-Blasters2 min

Paras +/- ottelussa:
22.01.2017Mika GöösBlasters-SBT PaPo5
22.01.2017Atte TyyneläBlasters-SBT PaPo5
22.01.2017Ari VirtanenBlasters-SBT PaPo5
22.01.2017Jukka SalmelaBlasters-SBT PaPo4
22.01.2017Paavo KellosaariBlasters-SBT PaPo4

Huonoin +/- ottelussa:
24.02.2017Atte TyyneläSR-Blasters-8
21.01.2017Jukka SalmelaPirkat-Blasters-7
21.01.2017Mika GöösPirkat-Blasters-7
21.01.2017Tuomo LimmaPirkat-Blasters-7
24.02.2017Tuomo LimmaSR-Blasters-7

Nopeimmat maalit pelin alussa:
27.11.2016Atte TyyneläIlves-Blasters00:58
09.10.2016Aatos PeuraBlasters-KrP Akatemia02:00
28.01.2017Miika GöösSteelers II-Blasters02:05
03.12.2016Mikael MäättäBlasters-SR03:34
11.02.2017Aatos PeuraFoSu-Blasters04:12

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014