Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona
Kaikkien aikojen tilastot


2017-2018 sarjataulukko


JoukkueOVTHTEMEP
Pirkat760157441312
SR7403474348
Happee Steamers7403524848
KrP Akatemia8404646318
KyPo63033849-116
Classic II6303474436
Steelers II6303404006
RSS Panthers73044833156
Blasters72054053-134
Ilves72055470-164


2017-2018 pistepörssi


NimiOMSPJ+-+/-P/O+/-/O
Ari Virtanen1019113052735-83.00-0.80
Johannes Koskela9581302732-51.44-0.56
Paavo Elomaa820261920-10.25-0.12
Teemu Puttonen801141923-40.12-0.50
Heikki Juvonen1106621821-30.55-0.27
Vesa Junikka901101824-60.11-0.67
Jere Åkerlund8651121423-91.38-1.12
Henri Murtonen1063921322-90.90-0.90
Jere Kiviluoma10731001221-91.00-0.90
Matti Kokkonen38513211744.331.33
Henri Palvimo1022421123-120.40-1.20
Henri Karjalainen701101115-40.14-0.57
Sami Keinänen83584825-171.00-2.12
Teemu Korhonen100110818-100.10-1.00
Juuso Kyyrä6000089-10.00-0.17
Sami Soininen100332720-130.30-1.30
Petteri Soininen111122620-140.18-1.27
Ville Manninen631414515-100.67-1.67
Miika Laitinen52242510-50.80-1.00
Jukka Salmela100004310.001.00
Jesse Mäkelä3112039-60.67-2.00
Jere Similä000000000.000.00
Jukka Mäkelä700000000.000.00
Verneri Varho600000000.000.00
Oula Ilmonen000000000.000.00
Matias Siikki1000003-30.00-3.00
Paavo Kellosaari1000005-50.00-5.00


2017-2018 ennätykset


Eniten maaleja ottelussa:
02.12.2017Ari VirtanenKyPo-Blasters8+0=8
04.11.2017Ari VirtanenBlasters-Ilves4+1=5
04.11.2017Jere KiviluomaBlasters-Ilves4+0=4
14.01.2018Matti KokkonenBlasters-KrP Akatemia4+0=4
04.11.2017Matti KokkonenBlasters-Ilves3+5=8

Eniten syöttöjä ottelussa:
04.11.2017Matti KokkonenBlasters-Ilves3+5=8
14.01.2018Ari VirtanenBlasters-KrP Akatemia0+3=3
02.12.2017Johannes KoskelaKyPo-Blasters0+3=3
21.10.2017Ari VirtanenBlasters-Classic II2+2=4
11.11.2017Ari VirtanenBlasters-Steelers II1+2=3

Eniten pisteitä ottelussa:
02.12.2017Ari VirtanenKyPo-Blasters8+0=8
04.11.2017Matti KokkonenBlasters-Ilves3+5=8
04.11.2017Ari VirtanenBlasters-Ilves4+1=5
14.01.2018Matti KokkonenBlasters-KrP Akatemia4+0=4
04.11.2017Jere KiviluomaBlasters-Ilves4+0=4

Eniten jäähyjä ottelussa:
21.10.2017Ville ManninenBlasters-Classic II12 min
22.10.2017Ari VirtanenKrP Akatemia-Blasters5 min
30.09.2017Sami KeinänenRSS Panthers-Blasters4 min
14.01.2018Matti KokkonenBlasters-KrP Akatemia2 min
14.01.2018Paavo ElomaaBlasters-KrP Akatemia2 min

Paras +/- ottelussa:
04.11.2017Matti KokkonenBlasters-Ilves5
04.11.2017Heikki JuvonenBlasters-Ilves4
04.11.2017Teemu PuttonenBlasters-Ilves4
04.11.2017Paavo ElomaaBlasters-Ilves4
04.11.2017Jere KiviluomaBlasters-Ilves4

Huonoin +/- ottelussa:
25.11.2017Ari VirtanenBlasters-Happee Steamers-6
30.09.2017Sami KeinänenRSS Panthers-Blasters-5
30.09.2017Jere ÅkerlundRSS Panthers-Blasters-5
30.09.2017Miika LaitinenRSS Panthers-Blasters-5
25.11.2017Johannes KoskelaBlasters-Happee Steamers-5

Nopeimmat maalit pelin alussa:
04.11.2017Matti KokkonenBlasters-Ilves00:16
02.12.2017Ari VirtanenKyPo-Blasters03:34
02.12.2017Jere KiviluomaKyPo-Blasters06:12
22.10.2017Jere KiviluomaKrP Akatemia-Blasters06:46
25.11.2017Ari VirtanenBlasters-Happee Steamers07:16

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014