Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona
Kaikkien aikojen tilastot


2005-2006 sarjataulukko


JoukkueOVTHTEMEP
Blasters181503114506430
PP181503138667230
JyRä181305125517426
PPK181305125695626
äU181206146747224
SumKu18601254112-5812
Hammer1860128894-612
La Kings I18401458117-598
NiceBandy II18401447129-828
Jalo18201651184-1334


2005-2006 pistepörssi


NimiOMSPJ+-+/-P/O+/-/O
Jari Varjo1821163764826222.061.22
Paavo Kantola1820153525419351.941.94
Lauri Kylmälä18191433294121201.831.11
Tuomo Lahtinen181992865020301.561.67
Ville Mäkinen1810122224317261.221.44
Juha Knuutila1841216144626200.891.11
Marko Kaakkolahti176915124815330.881.94
Antti Kainulainen17641004316270.591.59
Joonas Lankila1152703010200.641.82
Toni Kiiveri17246103824140.350.82
Timo Lahtinen1423522911180.361.29
Olli Oksanen1803300000.170.00


2005-2006 ennätykset


Eniten maaleja ottelussa:
28.01.2006Lauri KylmäläJalo-Blasters4+0=4
28.01.2006Jari VarjoJalo-Blasters3+2=5
22.10.2005Tuomo LahtinenNiceBandy II-Blasters3+1=4
18.12.2005Jari VarjoPP-Blasters3+0=3
28.01.2006Paavo KantolaJalo-Blasters2+4=6

Eniten syöttöjä ottelussa:
28.01.2006Paavo KantolaJalo-Blasters2+4=6
22.10.2005Lauri KylmäläNiceBandy II-Blasters2+3=5
12.11.2005Jari VarjoBlasters-Jalo1+3=4
28.01.2006Lauri KylmäläBlasters-La Kings I1+3=4
03.12.2005Tuomo LahtinenBlasters-PPK0+3=3

Eniten pisteitä ottelussa:
28.01.2006Paavo KantolaJalo-Blasters2+4=6
28.01.2006Jari VarjoJalo-Blasters3+2=5
22.10.2005Lauri KylmäläNiceBandy II-Blasters2+3=5
28.01.2006Lauri KylmäläJalo-Blasters4+0=4
22.10.2005Tuomo LahtinenNiceBandy II-Blasters3+1=4

Eniten jäähyjä ottelussa:
22.10.2005Lauri KylmäläLa Kings I-Blasters25 min
18.12.2005Juha KnuutilaPP-Blasters8 min
18.12.2005Marko KaakkolahtiPP-Blasters4 min
25.03.2006Tuomo LahtinenBlasters-PP2 min
18.12.2005Jari VarjoPP-Blasters2 min

Paras +/- ottelussa:
28.01.2006Paavo KantolaJalo-Blasters8
28.01.2006Jari VarjoJalo-Blasters8
28.01.2006Antti KainulainenJalo-Blasters7
18.02.2006Timo LahtinenSumKu-Blasters7
07.01.2006Marko KaakkolahtiBlasters-NiceBandy II6

Huonoin +/- ottelussa:
03.12.2005Jari VarjoHammer-Blasters-5
03.12.2005Lauri KylmäläBlasters-PPK-4
03.12.2005Marko KaakkolahtiHammer-Blasters-4
03.12.2005Joonas LankilaHammer-Blasters-4
03.12.2005Jari VarjoBlasters-PPK-3

Nopeimmat maalit pelin alussa:
18.02.2006Jari VarjoBlasters-Hammer00:37
07.01.2006Joonas LankilaBlasters-NiceBandy II01:28
18.02.2006Juha KnuutilaBlasters-Hammer02:04
28.01.2006Lauri KylmäläJalo-Blasters02:09
18.12.2005Paavo KantolaPP-Blasters03:00

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014