Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona
Kaikkien aikojen tilastot


2007-2008 sarjataulukko


JoukkueOVTHTEMEP
TiPa181332105584729
SR II18112573462724
Blasters18936103812221
Probelli1810088383020
Punakone188196254817
NiceBandy187386896-2817
D-Kone186397181-1015
Classic III18531079102-2313
Ikhtys1836979101-2212
Flanels1844105879-2112


2007-2008 pistepörssi


NimiOMSPJ+-+/-P/O+/-/O
Ari Virtanen162182904525201.811.25
Lauri Kylmälä1814132724028121.500.67
Joona Virtanen8111324353113183.002.25
Paavo Kantola181091944131101.060.56
Henri Forss1371017102615111.310.85
Janne Hakonen15751221719-20.80-0.13
Marko Viinikainen18571244124170.670.94
Aki Summanen1683110252410.690.06
Tuomo Lahtinen1862821215-30.44-0.17
Jari Varjo1544801015-50.53-0.33
Toni Kiiveri181678322840.390.22
Juha Knuutila16336202327-40.38-0.25
Sami Vertanen1824684123180.331.00
Ville Mäkinen184152171520.280.11
Timo Lahtinen12011210820.080.17
Olli Oksanen801100000.120.00
Juho Peura901100000.110.00
Jussi Hietala9000012390.001.00
Martti Pohjosaho100000000.000.00
Marko Kaakkolahti90001258-30.00-0.33
Antti Kainulainen120004714-70.00-0.58


2007-2008 ennätykset


Eniten maaleja ottelussa:
02.02.2008Ari VirtanenBlasters-D-Kone4+2=6
13.01.2008Ari VirtanenIkhtys-Blasters4+0=4
02.02.2008Lauri KylmäläBlasters-D-Kone3+2=5
13.10.2007Ari VirtanenBlasters-Flanels3+1=4
15.03.2008Joona VirtanenProbelli-Blasters3+1=4

Eniten syöttöjä ottelussa:
02.02.2008Joona VirtanenBlasters-D-Kone1+4=5
13.01.2008Joona VirtanenIkhtys-Blasters0+3=3
02.02.2008Ari VirtanenBlasters-D-Kone4+2=6
02.02.2008Lauri KylmäläBlasters-D-Kone3+2=5
15.03.2008Lauri KylmäläProbelli-Blasters2+2=4

Eniten pisteitä ottelussa:
02.02.2008Ari VirtanenBlasters-D-Kone4+2=6
02.02.2008Lauri KylmäläBlasters-D-Kone3+2=5
02.02.2008Joona VirtanenBlasters-D-Kone1+4=5
13.01.2008Ari VirtanenIkhtys-Blasters4+0=4
13.10.2007Ari VirtanenBlasters-Flanels3+1=4

Eniten jäähyjä ottelussa:
15.03.2008Joona VirtanenBlasters-TiPa27 min
15.03.2008Marko KaakkolahtiBlasters-TiPa12 min
21.10.2007Toni KiiveriSR II-Blasters4 min
23.02.2008Joona VirtanenBlasters-Classic III4 min
15.03.2008Juha KnuutilaBlasters-TiPa4 min

Paras +/- ottelussa:
02.02.2008Ari VirtanenBlasters-D-Kone5
02.02.2008Joona VirtanenBlasters-D-Kone5
02.02.2008Lauri KylmäläBlasters-D-Kone5
13.10.2007Henri ForssBlasters-Flanels4
13.10.2007Marko ViinikainenBlasters-Flanels4

Huonoin +/- ottelussa:
23.02.2008Janne HakonenBlasters-Classic III-4
01.12.2007Aki SummanenPunakone-Blasters-3
08.12.2007Jari VarjoNiceBandy-Blasters-3
08.12.2007Paavo KantolaBlasters-Probelli-3
08.12.2007Toni KiiveriBlasters-Probelli-3

Nopeimmat maalit pelin alussa:
01.12.2007Aki SummanenClassic III-Blasters00:15
01.12.2007Tuomo LahtinenClassic III-Blasters00:28
02.02.2008Paavo KantolaBlasters-D-Kone00:36
15.03.2008Lauri KylmäläProbelli-Blasters01:16
03.11.2007Jari VarjoTiPa-Blasters02:04

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014