Salibandyseura Blasters Jyväskylä. Kausi 2017-2018 II-divisioona.Kirjaudu:
      
     
 
Kaudet


Kausi 2017-2018 2-divisioona
Kausi 2016-2017 2.divisioona
Kausi 2015-2016 2.divisioona
Kausi 2014-2015 2.divisioona
Kausi 2013-2014 3.divisioona
Kausi 2012-2013 4.divisioona
Kausi 2011-2012 3.divisioona
Kausi 2010-2011 3.divisioona
Kausi 2009-2010 2.divisioona
Kausi 2008-2009 3.divisioona
Kausi 2007-2008 3.divisioona
Kausi 2006-2007 4.divisioona
Kausi 2005-2006 5.divisioona
Kausi 2004-2005 5.divisioona
Kaikkien aikojen tilastot


2008-2009 sarjataulukko


JoukkueOVTHTEMEP
Blasters181422115595630
Urho181332110575329
SC Lätty181017118833521
MultiAnts18765104752920
SB Luja1883789751419
Probelli186487582-716
KaKo-86187298297-1516
EPa1880108688-216
D-Kone18431166110-4411
NiceBandy18021656175-1192


2008-2009 pistepörssi


NimiOMSPJ+-+/-P/O+/-/O
Ari Virtanen1826174345928312.391.72
Joona Virtanen16271542205016342.622.12
Tuomo Lahtinen18163196251691.060.50
Arttu Kuukkanen181451903411231.061.28
Henri Forss185141943319141.060.78
Lauri Kylmälä185131844024161.000.89
Paavo Kantola1439120231490.860.64
Ville Mäkinen18561122811170.610.94
Sami Vertanen1835863622140.440.78
Petri Virtanen543747521.400.40
Marko Viinikainen1733644722250.351.47
Toni Kiiveri1314582917120.380.92
Juha Knuutila1405523212200.361.43
Jaakko Lähtevänoja8112211290.251.12
Jarkko Rajala1801165422320.061.78
Olli Oksanen901100000.110.00
Teemu Jämsä901100000.110.00
Jussi Hietala000000000.000.00
Antti Kainulainen000000000.000.00
Martti Pohjosaho400000000.000.00


2008-2009 ennätykset


Eniten maaleja ottelussa:
08.02.2009Joona VirtanenD-Kone-Blasters5+0=5
18.10.2008Joona VirtanenBlasters-D-Kone4+2=6
05.10.2008Ari VirtanenBlasters-Probelli4+1=5
05.10.2008Joona VirtanenBlasters-Probelli3+3=6
18.10.2008Ari VirtanenBlasters-D-Kone3+3=6

Eniten syöttöjä ottelussa:
08.02.2009Lauri KylmäläD-Kone-Blasters0+4=4
05.10.2008Joona VirtanenBlasters-Probelli3+3=6
18.10.2008Ari VirtanenBlasters-D-Kone3+3=6
05.10.2008Joona VirtanenBlasters-NiceBandy2+3=5
05.10.2008Paavo KantolaBlasters-Probelli1+3=4

Eniten pisteitä ottelussa:
18.10.2008Joona VirtanenBlasters-D-Kone4+2=6
05.10.2008Joona VirtanenBlasters-Probelli3+3=6
18.10.2008Ari VirtanenBlasters-D-Kone3+3=6
08.02.2009Joona VirtanenD-Kone-Blasters5+0=5
05.10.2008Ari VirtanenBlasters-Probelli4+1=5

Eniten jäähyjä ottelussa:
18.10.2008Joona VirtanenBlasters-SC Lätty12 min
18.01.2009Toni KiiveriBlasters-SB Luja4 min
08.02.2009Tuomo LahtinenD-Kone-Blasters4 min
18.01.2009Lauri KylmäläBlasters-SB Luja2 min
08.02.2009Joona VirtanenD-Kone-Blasters2 min

Paras +/- ottelussa:
22.11.2008Jarkko RajalaNiceBandy-Blasters8
22.11.2008Marko ViinikainenNiceBandy-Blasters8
22.11.2008Ari VirtanenNiceBandy-Blasters7
05.10.2008Jarkko RajalaBlasters-NiceBandy6
05.10.2008Juha KnuutilaBlasters-NiceBandy6

Huonoin +/- ottelussa:
22.11.2008Ville MäkinenUrho-Blasters-3
22.11.2008Tuomo LahtinenUrho-Blasters-3
22.11.2008Marko ViinikainenUrho-Blasters-3
08.11.2008Sami VertanenBlasters-MultiAnts-2
08.11.2008Ari VirtanenBlasters-MultiAnts-2

Nopeimmat maalit pelin alussa:
08.02.2009Joona VirtanenD-Kone-Blasters00:16
08.02.2009Ari VirtanenSC Lätty-Blasters00:26
05.10.2008Paavo KantolaBlasters-Probelli00:47
07.12.2008Arttu KuukkanenProbelli-Blasters01:25
14.03.2009Arttu KuukkanenBlasters-Urho01:58

   
Salibandyseura Blasters. Copyright: Paavo Kantola 2004-2014